Tradicionāli balkonus un lodžijas uzskata par āra zonām, kas ir funkcionālas tikai gada siltākajos mēnešos. Tomēr arvien vairāk dzīvokļu īpašnieku izvēlas pagarināt lodžiju un balkonu pilnvērtīgas izmantošanas sezonu, izvēloties iestiklot laika apstākļiem pakļauto platību.
Lodžiju un balkonu iestiklošana ir labākā izvēle un veids, kā paaugstināt šīs zonas lietderību un paplašināt apdzīvojamo telpu vēsākā gadalaikā. Funkcionālajai iestiklošanai ir vairākas priekšrocības. Iestikloti balkoni un lodžijas spēj mazināt iekštelpu siltuma zudumus ziemā un kavēt iekštelpu uzkaršanu vasarā, darbojoties kā siltumizolācijas barjeras, tie slāpē ielas trokšņus, līdz ar to dzīvojamās telpās paaugstinot akustisko komfortu, kā arī novērš pilsētas putekļu iekļūšanu dzīvoklī. Kvalitatīvi iestikloti balkoni vai lodžijas var kļūt par mājīgu atpūtas zonu, un tos iespējams pārvērst krāšņā ziemas dārzā, kur vasarīga noskaņa saglabājas arī gada aukstajos mēnešos.
Izvēloties iestiklošanas sistēmas, būtiski ņemt vērā to funkcionalitāti, materiālu kalpošanas ilgumu, ugunsdrošību un ietekmi uz dienas gaismas pieplūdumu telpās. Dienas gaismas pieplūdumam vismazākos traucējumus rada bezrāmju aizstiklošanas sistēmas. Tās ir kustīgas un vieglas konstrukcijas bez rāmjiem un vertikālajiem balstiem, kuras ļauj saglabāt ēkas fasādes vizuālo tēlu. Savukārt, ja uz balkona vai lodžijas ziemā vēlams nodrošināt apdzīvošanai piemērotu temperatūru, ieteicams tomēr izvēlēties sistēmas ar rāmjiem, kurām ir labāki siltumnoturības rādītāji.
Drošs, funkcionāls un vizuāli pievilcīgs risinājums lodžiju un balkonu iestiklošanai ir bīdāmās alumīnija sistēmas. Tās ļauj pasargāt telpu no laika apstākļu ietekmes un minimāli ierobežo dienas gaismas plūsmu. Alumīnijs ir viegls, izturīgs un ugunsdrošs materiāls, kura kopšana nevienam nesagādā liekas galvassāpes. Savukārt bīdāmie rāmji stikloto paneļu atvēršanu un aizvēršanu padara vienkāršu un praktisku, kā arī ietaupa platību.
Lodžiju un balkonu iestiklošana ir veiksmīgs risinājums dzīvojamās platības paplašināšanai un ēkas fasādes vizuālā tēla uzlabošanai. Domājot par iestiklošanas risinājumu, tas jāpieskaņo ēkas vizuālajam koptēlam, un jāizvēlas tāds stiklojuma veids, kas ir estētiski integrējams ēkas fasādē.
Vispārīgajos būvnoteikumos ir teikts: „Fasādes vienkāršotas renovācijas apliecinājuma karte nav nepieciešama, ja daudzstāvu daudzdzīvokļu namā, izņemot valsts aizsargājamus kultūras pieminekļus, plānots aizstiklot lodžijas, neveicot citus fasādes būvdarbus, un būvvaldē Dzīvokļa īpašuma likumā noteiktajā kārtībā ir pieņemts lēmums un iesniegta ēkas vizuālā izskata un attiecīgās fasādes lodžiju aizstiklojuma skice ar paskaidrojuma rakstu, ko parakstījis arhitekts, kuram ir patstāvīgas prakses tiesības. Pirms aizstiklošanas darbu sākšanas pasūtītājs rakstiski informē būvvaldi.”
Tas nozīmē, ka balkonus un lodžijas var aizstiklot vienkāršotās renovācijas kārtībā, bet jāņem vērā, ka tā jāveic visai ēkai vienotā stilā. Atbildība par izpildījumu jāuzņemas apsaimniekotājiem vai namu pārvaldēm, sagatavojot nepieciešamo dokumentāciju un kopā ar dzīvokļu īpašniekiem izvēloties piemērotāko aizstiklošanas sistēmu.